Leter per gjyshin e vdekur

magnificent idea and duly Brilliant phrase and..

Leter per gjyshin e vdekur

Forumi Nastradini. Kryefaqe Ndihme Identifikohu Regjistrohu. Per ty Per ty qe se meriton kete shkrim! Per pa pjekurine tende, dhe pakujdesine tende. Ti, ishe dikur, nje mik i mire?? Ka qen thjeshte nje hije kalimtare.

Mocioni për rrëzimi e qeverisë, Insituti i shkruan letër Kuvendit

Me mjaftonte kupton? Nuk pretendoja. Hija me ka rrite besoj, por gjith besimet e mija sot koha mi ka vertetuar, kan qen thjeshte nje imagjinate, besoja me shume tek ti se sa tek vetja. Me kupton? Besoja me shume ne nje hije se sa ne nje ndjenje te sinqerte. Kam krijuar ne mendjen time ate iluzjon qe leviz boten, sikur s'jetoja dot pa ate hije, por sot mund te te them pa frike shkurt shqip dhe qarte, qe un jetoj pa ate hije.

Kam ul veten duke u krahasuar, por sot kuptoj se askush nuk mund te me ulin poshte, sepse ne rradhe te pare vij un, pastaj vjen ti. Isha e lumtur per cdo gje sa do e vogel, per cdo moment, per nje buzeqeshje te vjedhur, per nje "batut" koti, per cdo fjale qe merrte jete nga goja jote. Cdo gje ka nje shpjegim dhe un ne fakt nuk arrij te iu jap shpjegime shume gjerave, pse valle? Ndoshta fajin se kam un, apo thjeshte ti e ke.

Avs declined

Jo me vjen keq. Tani nuk gabohem me. Hija jote me ka dhuruar jete, mendoje te kishe qen ti Por tani kuptoj qe s'kam nevoj me per ate jete, sepse me ne fund si ne foshnje e vogel, u rrita dhe un, krijova ato rrethanat, dhe tani avash avash eci vet. Te thash largohu? JO kurr. Sepse ai qe te don, e din vet se kurr duhet qendruar prane, me kupton?Te kam pare shum here ne Parlament duke folur dhe me ke bere te dyshoj je i majte apo i djathteUn jam arratisur nga Shqiperia para dhe nuk e dija kush ishit.

Ehh si Qenka kjo dynja ,Gjysherit tane kan qene takuar ne dite te veshtira dhe kan lene nje hesape te pambyllur ,dhe ne largim brezazh po kumunikojne niperit. Shtabi i Ballit ishte ne Elbasan. Kryetari per Ballin ne Prefekturen Elbasan ka pas qene daja im Nezir Muzhaqiketo gjera Ju Deputet Blushi i dini shume mire nga historia e vertete e Elbasanit qe besoj duhet ta njihni shume mire.

Babai im ne ato kohe ka qene 15 vjec dhe rrinte mbas Gjyshit. Ja cna tregonte gjithmone. E njejta gje ndolli edhe ne France sepse Gjermanet ishin te armatosur rende dhe populli Shqiptare ne ate kohe ishte afersisht mije ,njemiljon banore. I nderuar Ben Blushiben mire qe te gjesh mire ne kete dynjakeshtu ishte tradita e Shqiptarit gjendju mikut ne dite te veshtire.

leter per gjyshin e vdekur

Mbas luftes Shqiperia u pushtua nga Komunistet sepse keshtu me thoshte Babaikur do te clirohemi nga ky pushtim i kuq. Menjehere mbas luftes Nezirin e Varen ne Litare Gjyshin e Arrestuan dy daja te tjere u pushkatuan pa gjyqe ,te tjere u internuan ne Berat pastaj ne bence ne Tepelene etjj.

Deputet Blushi. Gjyshi Juaj ka vdekur dhe ju e dini varrin e tijedhe kam idene qe ndonjehere i shkoni tek varri. Doni ta dini edhe si ka vdekurTakoj Tomorr Alikon Deshmi e gjalle sapo e pa foton e gjyshit tim ,pa ja thene un emrinKy eshte Ali Cekani me thau cudita Deputet BlushiEfuten ne nje biruce me uje dhe e kan lene pa buke deri sa vdiq. Kohe e Vite kan kaluar Deputet Blushi por Ti ke patur nje gjysh qe te ka marre ne krahe te ka perkedhelur ,ndersa un joAi imi i shpetoi jeten Atij tenditfati jotte kishe nje gjyshndersa Ay Yti jomohoi gjithcka.

Ti je bere deputetshkrimtareEdhe un Shkruaj Blush qe i vogel ate pune kam bere por quhesha i nipi i Kryetarit te Ballit te vdekur ne Burg. Ti u bere Deputet un kam ngel ne kurbetDeputet Blushi bej ate qe gjyshi nuk e beri kur gjyshi im kishte nevoje per ndihme. Bej qe ti gjendet varriashtu si ti shkon tek varri i tendit te shkoj dhe un tek varri i gjyshit timse atje pertej sigurisht ata jan takuar dhe atje patjeter i rregullojne punet. Ehhh Ai imi ka vite andej do ket zene miq e shoke kushedi si e ka pritur ate tendin ,Ka qene burre gjyshi im kur ishte kendej dhe thon qe burreria ngelet edhe andejSe ne kete Dynja Burreria trashegohet.

Kujtim, a mund te behen MIQ, Plaku dhe Gjarperi, qe i mbyti djalin atij plaku, ndersa plaku qe deshi ta vriste, kur gjarperi i fut nen gur? Plaku i tha gjarperit : — Dil, o gjarper, se ne do te behemi miq. A mundet tani, qe ne te behemi miq????? Teksa lexova sa siper ,ndej keqardhje te thelle per te gjithe ata qe kane vuajtur, vrare, denuar,debuar,masakruar,e ku ta di se sa e sa gjera duhet te shkruaj. Blushi, e Blusherat, e lloji lloji nga soji i ketyre ne kete vende ka me qindra e me mijera,ndaj ne lengojme si shoqeri, si shtet.

Kur Djali ose me mire do te ishte Djalli i Kristaqit Edveri eshte ne krye te shtetit, qe po debon shqiptaret me keq se Asadi Sirianet.

Po te jepet nje mundesi jo vetem per te permiresuar biografine. Mendoj se ajo qe eshte e pabesushme eshte ajo qe komunistat kane kryer kunder shqiptareve qe nuki ishin ne krahun e tyre dhe qe para shiperise nuk vin rusin ,serbin etjer. Aj qe komunista shqiptar kane kryer kunder shqiptarve te cilit ishin te te njejtit gjake vetem pse kete e kerkonin armiqt e shiperise eshte e pabesushme.

Te theme te drejten kisha degjuar shume raste kur jane torturuar shqiptaret vetem pse nuk ishin perkrahes te rrymes komuniste pavaresisht se ata ishin nacjonalist qe mbronin intresat e e kombit por te them te drejten ate tortur qe ka vuajtur Gjyshi juaj nuk e kisha degjuar. Une ju vleresoj per kurajon tuaj per ti then gjerat ashtu si jane. Komunizmi eshte hipokrizi.

Edhe bijet dhe niprit e tyre nuk jane me pake hipokrit nga etrit dhe Gjyshrit.Forumi Nastradini. Kryefaqe Ndihme Identifikohu Regjistrohu. Sot je shum larg meje Rri ulur pran dritares ,jasht filloi te bjer shi ,kam menduar shum per ty keto dit mund te then se me mungon shum.

Sot je shum larg meje, deshiroj shum te merrja doren tende dhe te ulesha bashk me ty ,pa then asnje fjal me goj dhe te te thosha gjithcka me zemer. Ne faktme jep ankth kjo largesi dhe po te mundja ne ket moment do te isha ne krahun tend ,te te thosha se je shum e nendeshishme per mu dhe te adhuroj se tepermi. Edi se pse nuk te kam than asnjehere? Po vuaj shum qe nga ikja joteme dhemb ne shpirt qe nuk jam afer teje ,sepse sepse nuk te thash kurr at se sa te dojaprandaj edhe sot po e shkruaj ket leter.

Kam nevoj te qajte shfryhem njeher e pergjithmon. Ne qoft se lexon ket leterdo ta shohesh se qdo fjal e shkruar ne te eshte nje lot dhe frymarrje dashurie per ty.

Sa mir do te ishte sikur ta kisha shkruar me par ket letersepse nuk do te ikja kurr pa e ditur sa te doja. Me Mungon Me mungon Dje u pame vetem per gjysem ore por per mua ishte fantastike Je njeriu me fantastik qe kam njohur ndonjehere je nje nga personat e vetem qe me kupton dhe me do te miren Me mungon.

Te puth fort! Dite vjeshte Nje rruge e shkrete Se ndjej egersine e natyres pasi. Eeshte egersia, krenariae thyer humbja dhe se fudni dashuria e lenduar.

Pse duhet te ndodhte, Pse? Eshte pyetja qe me persekuton qe nga momenti qe morra ate telefonate e cila shkundi pemen e dahsurise sime te paster, ku cdo frute ra pa jete ne tokene copetuar nga korrupsioni imoral. Ai ze me kumbon akoma, me ndjek me sy hapur, ne enderr, kudo.

Ai njeriu qe i dhurova zemren time shpirtin tim, kohen time, me theu ne bese. Mbylli me force librin e dashurise sone pa pyetur, pa pandehur dhe gervishi cdo kapitull te saj. Pse, psepse me kumbon si nje refren i forte Rocku qe kalon cdo limit me nje shpejtesi sketerre.

leter per gjyshin e vdekur

Dritherimat e trupit akoma i ndjej, qenien time te shtypur ne nje imazh bardhe e zi e shoh, kur ajo lajmeroi ne telefon, "I'm pissed at you!! Dont talk to him anymore!!!. Ishte sikur melodia e jetes sime u shkeput dhe cdo tingull ndaloi, qetesia therese nxiste me shume rrahjet e zemres qe po dilte nga kraharori si nje kal i terbuar, deshte lirine, hapesiren per te jetuar por ishte vone.

Cdo gje u erresua, degjova zerin tim qe morri komande dhe mesazhin qe perpunoi, "Ypu deal with him as for me i am done with him long time ago!

Spyeta kush ishte, perse ma bente mua kete gjest por ishte nje femer e irrituare ere ne moshe, ndoshta adoleshente qe deshte te pronezonte dike qe une ejetoja dhe me perkiste mua per nje kohe te gjate.

Euforia u shnderruar ne dhimbje, lot pa fund qe merrnin me rrjedhen etyre gishterinjt e mi te ftohte nga era e cmendur kembet me conin ne drejtim te paditur, e rrisnin ritmin e tyre si ne nje gare ku trofeu do te ishte shkaterrimi. Por une eksiha marr goditjen tashmeajo cngelej ishte perfundimi im. Sdija cte beja, imazhet e momenteve te kaluara bashke me shkonin si nje film pa muzike, pa ndjenje, lotet u zevendesuan nga nje ngurtesim, perqendrimi ne nje vend te caktuar dhe e vecuar nga cdo gje e gjalle rreth meje.Perse o Zot?

Perse o Zot jetime me le? Cfare mekatesh kam bere? Qe pa njerez ne kete bote me le? A nuk te erdhi gjynah o i madhi Zot per nje foshnje te pafajshme vetem ne kete bote te mallkuar? Perse o Zot sme ndihmove? Perse jeten ti ma shkatarove? Tek ty kam humbur cdo besim Se ti ma vrave shpirtin tim. Nenen ti ma more E jeten time e turbullove E dije qe pa te une sdo te kisha jete Por ti nuk pyete, me le vetem ne kete bote te mjere. Gjithe jeta me vajti duke vuajtur Perse jeten time kaq te mjere e paske shkrujatur?

Perse nuk ke pak meshure o i madhi Zot? Pse valle se kupton se ne kete bote une jam e kote? S'ja dal dot te mos mendoj perty, s'ja dal dot te mos i kujtoj ata sy, per ty mendoj gjithmon, qe kur hap syte ne mengjes dhe deri naten vone! Fjalet e tua zemren ma mbushin plot, sa qe gjumi sme ze nga emocioni s'ja dal dot! Kujtoj me mall fytyren tende te embel, pres me padurim te jem pran teje zemer!

Wow classic dungeon maps addon reddit

Dashuria per ty me ka ber tjeter njeri, ke ndryshuar cdo gje tek une. Ne qoftese ne do te ndahemi Ne dasmen tende do te vij patjeter, por jo si dasmor por si plage e vjeter, Do te ulem e vetmuar ne nje tavoline, dhe per fatin tim do te ngre dolline, Dhe e pa ftuar ne dasmen tende do te vij, e strukur e lodhur si nje zog pa fole do te rri, E me lotet e mi do te pi e do te dehem, Do ta bej per ty e jo se do te defrehe Ne qofte se pa dashuri do Ne qofte se pa dashuri do me shohesh, mos mu afro nuk dua te me njohesh Do ta kuptosh ne heshtje kete urim, e une do te qaj prape, por per fatin tim E ne qoftese e bukur do te te dukem perseri, mos ma thuaj nuk dua ta dij Tani te pakten ke pakez meshir, po te lutem femise se pare veja emrin dashurise se vrare!!!

Te dua por edhe dua te te harroj, sepse me ke lenduar shum. Perendia krijoi njeriun njeriu te krijoi ty, ti linde per mua un vdes per ty Sa yje ka ne qiell ti smund ti numerosh sa te dua un ti smund ta imagjinosh.

Sa te veshtira jane ditet kur syri loton kur zemra nuk e ka afer ate qe e dashuron si nena ne lindje si dielli ne perendim thura keto vargje. Sa kohe larg teje do te jem mall ne zemer do te kem, nese me sheh me lot ne sy dije se un po vuaj shum per ty! Nuk eshte se mendimet me jane mbyllur. Nuk eshte se nuk dua te shoh drite perseri. Eshte thjesht, me mungon kjoKjo qe adhuroj! Nuk eshte se femijet, nuk me pelqejne, por vdes morali ,para syve te mi, edhe iluzionet e mia vdesin, perpara trishtimit!

Nuk eshte se kam harruar qe per burratte mos tregosh qe dashuron quhet trimeri. Nuk eshte asnje nga keto por, nuk me pergjigjeshkur te therras! Ne mengjes kur te zgjohesh dhe diellin e sapo lindur te shikosh, ne rrezet e tij nje mesazh do te lexosh miremengjes e dashur,pac nje dite te mbare ti duke qeshurMarre nje guxim te shkruaj kete leter,per babain tim,sot jam vjece, dhe per here te pare e permend kete emer, cdo njeri mund te me perbuzte e te me thoshte je e pa shpirt por jo jam dhe une dhe jane arsyet e mia qe vec zemra dhe mendja ime i di, ato s'i di as mami edhe pse eshte gjysma ime eshte pjesa ime qe me ploteson te teren,prandaj askush s'mund te me paragjykoje.

S'ka shume qe ti ke ikur ne boten tjeter, fati keshtu e desh na ndau qe para 23 vitesh atehere kur une isha fare e vogel, s'te njihja, nuk dija te flisja, s'kisha mesuar te eci nuk isha e vetedijshme per asgje thjesht nje bebe e vogel disa muajshe e cila u kthye nje dite me nenen e saj ne shtepine e gjysherve te saj, Perjete ajo do ishte e do jete shtepia ime e vetme, familja ime e vetme, sepse ty s'do te kem kurre, sonte une po shkruaj kete leter per ty, mendimi i pare eshte mami dhe e mendoj per nje moment me duket sikur po gaboj sepse po e pergjysmoj dashurine time dhe me ty a thua valle po gaboj???

Ajo me kushtoi jeten e saj mua, ajo me beri kjo qe jam, ajo u rrit me mua, me duket cudi qe po te flas per mamin kur e di qe ju dy u ndate me kohe, po nejse… ka kaluar! Cdo dhimbje dashurie qenka e sherueshme por jo plaget aterore, shpesh mendoj per ty, sa here kur isha e vogel me pyesnin :Si te quajne?

Pyetje qe deri ne moshen 18 vjecare siu dhashe pergjigje, asnjehere se kam pyetur mamin per mos prezencen tende, asnjehere se kam shqiptuar fjalen BABA asnjehere skam guxuar te lendoj mamin, ti vertet me ke munguar sepse gjithmone kur kam ecur prane baneses tende tek ajo rruge kryesore e qytetit tim ku familje ime nuk kalonte per vite te tera kam hapur syte te te shoh se cili je, derisa nje dite ne fund te nje rafti kam gjetur fotot e dasmes suaj i kam mbajtura te fshehura ne canten e shkolles dhe kam shkuar per tia treguar mikeve te mia me te mira me shpresen qe do te te shohe do te te njoh, cdo dite e me teper lidhja vendin me kohen e me personat derisa nje dite krejt papritur i preva rrugen nje makine qe po kalonte ishe ti…dhe kalova duke mu care toka pergjysmetmerr… une babait tim i pres rrugen ,dhe ai ec sikur une mos jem askushi, a thua ky njeri me njeh, a thua e ka ndjenjen aterore????

Jeta me mori ne dallget e saj dhe shume here pata nevoj per ty, asnjehere su gjende, te kerkova kudo, u mundova qe bashke te realizonim nje takim babe e bije por jo… ai su realizua kurre, kur hyra ne universitet ndjesite e mia,vizioni im qe me i qarte, sepse pranova qe kam dhe nje baba, pranova qe njeriu me te cilin ndeshem perdite e zemra me rrah fort je ti… ne vitin e fundit te fakultetit te kam pare shpesh pothuajse cdo mengjes une shkoja per tu dhene mesim nxenesve te mi,ndersa ti pije kafen e mengjesit se bashku me djalin tend, te shihja ne sy ,ne ato syte bojqielli ku mendoja qe do rezervonin nje pohim per mua, si sot kujtoj pranveren e ku une ecja cdo mengjes e vija drejt teje, te dy heshtnim nuk guxoja te te ndaloja sepse ti vehte ma kishe imponuar me menyrat e tua qe une mos te te kerkojapasi ndahesha nga ti une drejt udhes time ti per ne rrugen tende thoja me vete :- Ehhhh pse po mendoj per ty…ti ja nuk ndalon te me perqafosh…as te me thuash une jam babai yt.

Cfaj kam une??

Gjendet i vdekur një person në Prishtinë

Cte kam bere??? Skisha pergjigje… por ne fund arrija ne konkluzionin Ti nuk ekziston kam mamin sa per ty e sa per gjithe boten ajo eshte e vetmja qe une e dua pafundesisht… vitin qe shkoi ne u ndeshem shpesh me njeri tjetrin saqe dhe njerezit qe na shihnin ndalnin hapin se mendonin qe mos do shihnin takimin e shume pritur babe e bije, por jo ,ai takim mbeti thjesht ne imagjinaten e deshiren time, e desha shume ate takim por kurre su realizua… e pra sdu ti jap lavde vetes por une pervecse nje bije e denje ,do isha nje shoqe per ty,se ashtu jam per mamin.

Ka qene dite e enjte kur mora vesh lajmin e vdekjes tende, e kam ditur qe je i semure por jo aq rende, nje telefonate ma konfirmoi nuk e dhash veten…sepse jeta me kishte bere te tregohesha e forte me kishte perballuar me shum veshtiresi, menjehere kam dal kam shkuar ne dhome dhe personi i pare qe i kam telefonuar ka qene mikja ime A….

Sot eci kryelarte sepse jam e vetedijshme qe tentova per ty…por mora pergjigje negative… heshtjen! Nuk behem pishman qe ste takova sepse do me nglije ne mendje per gjith jeten Asgje ste premtova ne kete leter sepse se ndjej, jam e lekundur ne lidhje me ty, te thash perjetoj dy gjendje dhimbje duke te kujtuar dhe force per te te harruar, kjo e dyta po behet cdo dite me e madhe sepse prezenca yte po ventitet…fjalet qe sti thash kurre qene keto ,tani besoj se je i lire te me bekosh nga lart ne cdo hap te jetes sime per te qene e denje per mamin time e cila kushtoi vitet me te bukura te jetes se saj mua, gjithashtu per te gjtihe ato qe me rrethojne!

Jump to.

Read killing stalking chapter 35

Sections of this page. Accessibility help. Join or log in to Facebook. Email or phone. Forgotten account? Sign Up. All Notes.Ta ruaj informacionin? Duke shfaqur rezultatin 1 deri 18 prej Ne mengjes heret u zgjova Athua dicka me zgjoj Mu kujtua dashuria ime Ditlindjen do festoj! Do te doja te jem piruni Ne dore te me mbash A thua kjo me zgjoj nga gjumi Pasten qe ta hash!

Kur qirinjet te i fikesh N'deshire me fut dhe mua Jam une e dashura jote Qe me shpirt te dua! Me shpirt e me zemer Te uroj shendet Lumturia e gezimi Te prifshin per jete! Urime tqoft ditlindja baby ty pa mu Urime tqoft ditlindja baby ty pa mu Dije se ende un ty shum te duu. Dita ma e madhe per ty une sjom me ty Po du met pa edhe niher tu m'kqyr en sy. T'verteten tu munu ka une me shty Tash po kom qef qat koh me mujt mrapa me kthy.

Fjalt um mlidhen n'zemer e n'trup tem kallzohen Permes zonit tem shum larg tash dergohen. Deri atje kur ti me tjeter kon tash je A mendon najher se dikend dikur vet e le. Ti mu mle tash mos u kthe Kto fjal qe ti thash mo perpara mos I nje. Qysh ja kom nis per ty urimin po perfundoj Urime Ditlindjen pa mu jet t'gjat te deshiroj!

Sod e shoh ni dat me rendsi n'kalendar Qe ajo dat shum shpejt zemren ma ka marr Dita e tmerrshme nata e merzitshme Zemra jeme qan per jeten ton t'dhimshme. Pse jo si dikur bashk me festu Pse je n'krah tjetrit pse sje me mu Perballem me vetveten por nuk kam fuqi Se emri yt eshte gjithmone tek un edhe pse sjam me ty.

Recoleta font free

Ti sod po festoon per ni vit ma shum E une tu mendu per ty po mbes pa gjum Rri I ulur me askend smund te bisedoj Kot kam bler dhuraten e skam kujt tja dergoj. Ditlindjet e tua me rend po vijn e shkojn Ato vite kur jem kon bash ti kujtojm Se shum sene me ty I perjetova n'ket jet E tash u harruan sikur me djeg ni flet. Rri e pres nje dit qe te kthehesh tek une E pres at dit nuk dua azgje me shum Tash jeta jem ndryshoj ska jet normale Nganjeher dua t'vi qe te kerkoj falje.

Sinhala wal katha akka saha malli

Tash tash je me tjetrin tjetrit I thu tdu Urime Ditlindjen jeto jeten pa mu Urime tqoft ditlindja baby ty pa mu Dije se ende un ty shum te duu. Where there is love. Ishte nje pjese e nje kenge pas e ndryshuar pak. Edhe po te kisha mundesi Nuk do ta puthja ballin Buzet i kam te ngrira S'do ta shuaja mallin!!

leter per gjyshin e vdekur

Edhe duart i kam te ngrira Nuk mund te t'ledhatoj Syt me jane shterr moti S'mund as te lotoj! Eh pra shpirti ime Ky eshte urimi nga une Nje mbaje ne mend Se te dashta shum! Me than: Urime urime Me uruan jete te gjate Eh,i thash vetes sime Per kend te jetosh,moj e ngrat? Ata qe i dashta shum Iken dhe me lan ne vetmi Kujtim te vetem me lan Vetem ca fotografi!

Shpesh c'mallem me dheun Qe moti i ka mbulua Pergjigjeje nuk marr kurr Athua me kan harrua? Yllnesha ooooooooooooooooooooooooooooo shum i mire bre qyky urim beso nshpirte um ka prek tpergezoj per kto vargje tbukura.

Immersed vr wifi direct

Dua te gjej vargje poezi per ditlindje per te uruar dike te dashur Ruaj Lidhjet Ruaj Lidhjet Digg del.Display results as : Mesazhet Temat.

Advanced Search. Shko tek faqja ', event. Thu Mar 13, pm nga Ylli. Thu Oct 09, am nga Ylli. Komentet : 8. Tue Sep 30, am nga Ylli. Sat Sep 27, am nga Ylli. Komentet : 0. Wed Sep 17, am nga Ylli. Fri Jun 20, am nga Ylli. Thu Jun 05, pm nga Ylli. Me ka marre malli Me ka marr malli Pastaj te vinte tek une e te sillte frymemarrjen tende e une te jetoja me copeza frymemarrjesh te bera pluhur qe syve te verber ti jepnin drrite nga pak.

Nora Ndreu - Gjyshi im (Official Video HD)

E ashtu pak nga pak, te isha puthja e ndaluar e kujtimit te nje dite pa ty. Te isha fjala e vonuar e nje memeci qe perdor puthjet si fjale per veshet e shurdher.

Te isha kjo qe jam ,e verber, e shurdhermemecepa forme e pa kuptim sepse pran meje nuk je ti. Nuk je tiqe diteve te mia pa ty ti vesh nje emer Po tani po e kuptoj qe ditet e mia pa ty nuk egzistojn, sepse kur ti nuk jeune nuk jetoj Me ka ka marr malli Me shume se dje Vizitor Vizitor.

Te pata vetem ty. Do te vdes per ty askush sdo ta kuptoj qe ne jeten tende une nuk ekzistoj Ne kete bote deshta qe e lumtur te jam ne duare mia vetem ty te kam vetem ty te dua Te dua pa mas dashuri te till Kurr ne jet skam pas nuk ndalen lotet e mi sa te zgjat kjo jete ato jane nje deshmi se te deshta mete vertete pse une te deshta me kur ti sme don fare te lutem me duaj dhe ti se jam i vetem pa ty kur te kuptosh se kam vdekur jetoje jeten me gezim jeto me ate qe ste don aq sa te deshta zemra ime Poezit e mia per ty kurr sdo te ken fund edhe nesee tere jeten nuk te takoj askund Nje dit kur te zgjohesh mos i laj syte me lot diksuh do te tregoj se nuk jam me ne kete bote ne kalendarin tim veq dy data jane njera kur u pam dhe tjetra kur u ndam kur te me pysin engjujte qka ke pa me sy do te ju them qe ne ket bote te kam njoft veq ty dhe kur ermin tim ti do ta bejsh be ather edhe engjujt do qe qajne per ne.

Emrin Thua nuk ma Din Te njofta ashtu rastesisht pa dashur te takohem me ty,isha vetem kalimtare aty,pa hamendur se ty dote takoj! Isha ashtu e humbur sa skam pershkrim site thempo time bere te qeshi prap me zerin tend magjeps qe me shtyri ne buzqeshje prap,te qeshurat e tua me terhiqnin si nje magnet te ndegjoja pa e shikuar oren e te qeshurat e tua tingllonin si nje melodi e qet,qe qetsonte shpirtin.

Pa kujtuar fare se kush ishe apo kush mshefet pas atij zeri magjeps,nuk kerkoja aq shume te dije sepse me mjaftonte shoqria yte mua,nuk isha ne kerkim te fatit ,as te shoqris po ja rastesisht u bam miq E nesremja erdhi u takuam prap po jo ne realitet po ne ekranin e cp ku une isha prapa skens duke te vezhguar ty aty ne ekran,po ti nuk me shihke mua une ty po,pse?

leter per gjyshin e vdekur

Maugul

thoughts on “Leter per gjyshin e vdekur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top